Jdi na obsah Jdi na menu
 


O tomto webu

 

My, jmenovitě Tomáš Bartoš a Richard Budský, patříme mezi vášnivé milovníky tučňáků. Z rádoby obyčejného zájmu a obdivu, se s postupem času vyklubal takový hlad po informacích, že jsme s chutí zavítali do odborných témat a problematik. Po několika nemálo letech bádání, čtení a zkoumání máme všeobecný i podrobný přehled, který pomyslného stropu nedovrší. S klidným srdcem můžeme o sobě říci, že máme k tučňákům skutečně blízko a to i přes to, že odborníky nejsme.

Jelikož na českém, popřípadě slovenském, internetu neexistovala žádná webová stránka, která by se podrobněji zabývala tučňáky, tvoříme skrze tuto možnost komplexní porci informací pro širokou veřejnost - především tedy Česko-Slovenskou. Prezentujeme tak webové stránky penguinsworld.cz a doufáme, že i tato práce přinese jistý díl popularity a pomůže čtenářům uvědomit si, že tučňáci mají skutečně pozoruhodný svět, a stejně jako v případě jiných živočichů, je důležité řešit otázku ohrožení a ochrany. Pro nás jsou tito ptáci velice důležití; vědce učí pochopit, jak v nehostinném prostředí mohou plnohodnotně žít a rozmnožovat se, a kupříkladu tak vynalézt nové technologie využitelné pro člověka. Z ekonomického hlediska jsou pak tučňáci dobrými ukazateli změn na naší planetě. Jejich chování a přizpůsobení se novým podmínkám napomáhá pochopit situaci, v které se naše Země nachází. Ačkoli jsou tučňáci poměrně citlivý na změnu svého prostředí, instinktivní chování jim napomohlo přežít milióny let, a to naskrz různým změnám svého biotopu.

Naše činnost je zcela dobrovolná, náklady hradíme z vlastních zdrojů* a nemáme z tvorby a provozu těchto stránek žádný finanční zisk. Veškerý materiál je zde použitý pouze z obdivu k tomuto ptactvu a slouží k informačním a vzdělávacím účelům. Snažíme se, aby informace zde předložené byly pravdivé a aktuální. Stránky iniciativně inovujeme a případně opravujeme. Tu a tam se stále jistě objeví pár překlepů nebo pravopisných chyb. Pokud na nějakou takovou chybu narazíte, můžete nás upozornit v knize návštěv nebo nám napsat na email penguinsworld@email.cz. Stejně tak můžete předkládat náměty na podobu stránek, či jakkoli reagovat ve snaze stránky vylepšit.

*Od 28.12.2011 je webová stránka přesunuta na hlavní zjednodušenou doménu penguinsworld.cz (z původní penguinsworld.estranky.cz, jenž je stále funkční a z přechodní, již nefunkční penguinsworld.tk) a rovněž zbavena reklamních oken pro Vaše pohodlnější čtení.

 

© www.penguinsworld.cz | Tomáš Bartoš a Richard Budský, 2009 - 2019

——————————————————————————————————————

Wikipedie

Tomáš Bartoš je taktéž autorem nebo z větší části spoluautorem článků na české Wikipedii (viz níže), prezentující se jako wikipedista Tobartos . Použité informace naleznete i na těchto stránkách.

tučňák kroužkový, tučňák oslítučňák Humboldtůvtučňák brýlovýtučňák žlutookýtučňák novozélandskýtučňák snárskýtučňák chocholatýtučňák patagonský, tučňák žlutorohý, tučňák galapážský, tučňák královský, Anthropornis, Pygsocelis, Aptenodytes, Tučňáci, ...

——————————————————————————————————————

Tato webová stránka byla ohodnocena jako zdroj kvalitních a ojedinělých informací. Stala se součástí českého kulturního dědictví a bude do budoucna uchována.

——————————————————————————————————————

Jsme patronem tučňáka brýlového Ústecké Zoo

 

 Pridat.euPřidat.eu RSS

Seo servis