Jdi na obsah Jdi na menu
 


O tomto webu

 

My, jmenovitě Tomáš Bartoš a Richard Budský, patříme mezi vášnivé milovníky tučňáků. Z rádoby obyčejného zájmu a obdivu, se s postupem času vyklubal takový hlad po informacích, že jsme s chutí zavítali do odborných témat a problematik. Po několika nemálo letech bádání, čtení a zkoumání máme všeobecný i podrobný přehled, který pomyslného stropu nedovrší. S klidným srdcem můžeme o sobě říci, že máme k tučňákům skutečně blízko a to i přes to, že odborníky nejsme.

Jelikož na českém, popřípadě slovenském, internetu neexistovala žádná webová stránka, která by se podrobněji zabývala tučňáky, tvoříme skrze tuto možnost komplexní porci informací pro širokou veřejnost - především tedy Česko-Slovenskou. Prezentujeme tak webové stránky penguinsworld.cz a doufáme, že i tato práce přinese jistý díl popularity a pomůže čtenářům uvědomit si, že tučňáci mají skutečně pozoruhodný svět, a stejně jako v případě jiných živočichů, je důležité řešit otázku ohrožení a ochrany. 

Naše činnost je zcela dobrovolná, náklady hradíme z vlastních zdrojů* a nemáme z tvorby a provozu těchto stránek žádný finanční zisk. Veškerý materiál je zde použitý pouze z obdivu k tomuto ptactvu a slouží k informačním a vzdělávacím účelům. Snažíme se, aby informace zde předložené byly pravdivé a aktuální. Stránky iniciativně inovujeme a případně opravujeme. Tu a tam se stále jistě objeví pár překlepů nebo pravopisných chyb. Pokud na nějakou takovou chybu narazíte, můžete nás upozornit v knize návštěv nebo nám napsat na email penguinsworld@email.cz. Stejně tak můžete předkládat náměty na podobu stránek, či jakkoli reagovat ve snaze stránky vylepšit.

*Od 28.12.2011 je webová stránka přesunuta na hlavní zjednodušenou doménu penguinsworld.cz (z původní penguinsworld.estranky.cz, jenž je stále funkční a z přechodní, již nefunkční penguinsworld.tk) a rovněž zbavena reklamních oken pro Vaše pohodlnější čtení.

Možná si kladete otázku, proč mají naše stránky pořád prakticky stejný, jednoduchý design... Samozřejmě si všímáme nových možností a trendů (obecně je můžeme shrnout jako velké prohlížecí obrazové plochy), do nichž vstupuje řada jiných webových stránek podobného zaměření. Spíše než klady vnímáme však řadu záporných aspektů, které nám přijdou problémové nebo velmi nevhodné. Jednak takový design poměrně zpomaluje běh webových stránek, přesněji jejich prohlížení uživatelem. Dále se nám zdají takové typy webů velmi nepřehledné, jakoby s absencí nějaké posloupnosti. Už jen proto se raději držíme léta nastaveného, leč možná zaostalého designu, v němž se naše stránky podobají jednotnému přehlednému boxíku snadno dostupných informací. Proto věříme, že i tímto krokem poskytujeme našim návštěvníkům ten největší možný komfort.

Určitou míru odporu máme rovněž k fenoménu posledních let, Facebooku. Záměr tohoto projektu, kterým měl být prostor pro jednoduchou sociální komunikační síť se autorům doslova vymkl z rukou. Prakticky se již snaží konkurovat klasickým webovým stránkám či dokonce celosvětovým prohlížečům. Na tom by nebylo nic až tak zvláštního, pokud by se toho facebook správně zhostil. Opak je ale pravdou, a jakákoli práce navíc stejně jako oblíbené propojování s externím projektem, je na facebooku velmi nešťastně řešená (velmi nepřehledná, zahlcená a tím tak neprofesionální). Zkrátka se jedná o přecenění sil v rámci dosavadních možností tohoto webového systému. Navíc si myslíme, že pokud člověk hledá určité specifické informace, měl by je dohledat na jednom pevném místě, a nikoli po kouskách na několika projektech zvlášť, které navíc plní prakticky stejnou funkci. Znáte to; ‚‚sdílejte nás na A, nebo B, nebo i C ... .‛‛, ‚‚více se dozvíte na A, B, C, ba dokonce D ...‛‛. Takhle teda rozhodně ne! U nás se dozvíte vždy a vše, přehledně na jednom místě, tedy na těchto webových stránkách!

 

© www.penguinsworld.cz | Tomáš Bartoš a Richard Budský, 2009 - 2019

——————————————————————————————————————

Wikipedie

Tomáš Bartoš je taktéž autorem nebo z větší části spoluautorem článků na české Wikipedii (viz níže), prezentující se jako wikipedista Tobartos . Použité informace naleznete i na těchto stránkách.

tučňák kroužkový Stříbrný; kvalitní článek vyhovující předepsaným kritériím, tučňák oslítučňák Humboldtůvtučňák brýlovýtučňák žlutookýtučňák novozélandskýtučňák snárskýtučňák chocholatýtučňák patagonský, tučňák žlutorohý, tučňák galapážský, tučňák královský, Anthropornis, Pygsocelis, Aptenodytes, Tučňáci, ...

——————————————————————————————————————

Tato webová stránka byla ohodnocena jako zdroj kvalitních a ojedinělých informací. Stala se součástí českého kulturního dědictví a bude do budoucna uchována.

——————————————————————————————————————

Jsme patronem tučňáka brýlového Ústecké Zoo

 

 Pridat.euPřidat.eu RSS

Seo servis