Jdi na obsah Jdi na menu
 


O tomto webu

 

My, jmenovitě Tomáš Bartoš a Richard Budský, patříme mezi vášnivé milovníky tučňáků. Z rádoby obyčejného zájmu a obdivu, se s postupem času vyklubal takový hlad po informacích, že jsme s chutí zavítali do odborných témat a problematik. Po několika nemálo letech bádání, čtení a pozorování máme všeobecný i podrobný přehled, který pomyslného stropu nedovrší. S klidným srdcem můžeme o sobě říci, že máme k tučňákům skutečně blízko a to i přes to, že odborníky nejsme.

Protože jsme na českém internetu nenašli žádnou stránku, která by se podrobněji zabývala tučňáky, napadlo nás vytvořit komplexní porci informací pro širokou veřejnost - především Česko-Slovenskou. Prezentujeme tak webové stránky penguinsworld.cz a doufáme, že i tato práce přinese jistý díl popularity a pomůže čtenářům uvědomit si, že tučňáci mají pozoruhodný svět a je důležité je chránit.

Naše činnost je zcela dobrovolná, náklady hradíme z vlastních zdrojů* a nemáme žádný zisk z tvorby a provozu těchto stránek. Veškerý materiál je zde použitý pouze z obdivu k tomuto ptactvu a slouží k informačním a vzdělávacím účelům. Snažíme se, aby informace zde předložené byly pravdivé a aktuální. Stránky iniciativně inovujeme a případně opravujeme. Tu a tam se stále jistě objeví pár překlepů nebo pravopisných chyb. Pokud na nějakou takovou chybu narazíte, můžete nás upozornit v knize návštěv nebo nám napsat na email penguinsworld@email.cz. Stejně tak můžete předkládat náměty na podobu stránek, či jakkoli reagovat ve snaze stránky vylepšit.

*Od 28.12.2011 je webová stránka přesunuta na hlavní zjednodušenou doménu penguinsworld.cz (z původní penguinsworld.estranky.cz, jenž je stále funkční a z přechodní, již nefunkční penguinsworld.tk) a rovněž zbavena reklamních oken pro Vaše pohodlnější čtení.

 

© www.penguinsworld.cz | Tomáš Bartoš a Richard Budský, 2009 - 2018

——————————————————————————————————————

Wikipedie

Tomáš Bartoš je autorem nebo z větší části spoluautorem článků na české Wikipedii (viz níže), prezentující se jako wikipedista Tobartos . Užité informace naleznete i na těchto stránkách.

tučňák kroužkovýtučňák Humboldtůvtučňák brýlovýtučňák žlutookýtučňák novozélandskýtučňák snárskýtučňák chocholatýtučňák patagonský, tučňák žlutorohý, tučňák galapážský, tučňák královský, Anthropornis, Pygsocelis, Aptenodytes,...

——————————————————————————————————————

Tato webová stránka byla ohodnocena jako zdroj kvalitních a ojedinělých informací. Stala se součástí českého kulturního dědictví a bude do budoucna uchována.

——————————————————————————————————————

 

 Pridat.euPřidat.eu RSS

Seo servis