Jdi na obsah Jdi na menu
 


O webu

© www.penguinsworld.cz (2009 - 2020)

Autoři těchto stránek, jmenovitě Tomáš Bartoš a Richard Budský, patří mezi vášnivé milovníky tučňáků. Z obyčejného zájmu a obdivu se s postupem času vyklubal takový hlad po informacích, že s chutí zavítali do odborných témat a problematik. Po několika nemálo letech bádání, čtení a zkoumání mají všeobecný ale i podrobný přehled, který je neustále obohacován novými poznatky. K tučňákům mají skutečně velmi blízko.

Činnost autorů je zcela dobrovolná, náklady hradí z vlastních zdrojů a nemají z tvorby a provozu těchto stránek žádný finanční zisk. O tuto formu zisku ani neusilují a zakládají si na profesionální "čisté" prezentaci. Reklamní bannery nebo jakékoli jiné propagační materiály zde nemají místo (krom partnerů s podobně zaměřenými webovými stránkami). Veškerý materiál je zde použitý pouze z obdivu k tomuto ptactvu a slouží k informačním a vzdělávacím účelům.

 

Tomáš Bartoš (pod uživatelským jménem Tobartos) je taktéž autorem nebo z větší části spoluautorem článků na české Wikipedii; viz tučňák kroužkový, tučňák oslí, tučňák Humboldtův, tučňák brýlový, tučňák žlutooký, tučňák uzdičkovýtučňák novozélandský, tučňák snárský, tučňák chocholatý, tučňák patagonský, tučňák žlutorohý, tučňák galapážský, tučňák královský, Anthropornis, Pygoscelis, Aptenodytes, tučňáci, tučňák císařský, fauna Antarktidy, aj. Použité informace naleznete i na těchto stránkách:

 

Tato webová stránka byla ohodnocena jako zdroj kvalitních a ojedinělých informací. Stala se součástí českého kulturního dědictví a bude do budoucna uchována.

 

Historie spojená s webem

  • od 20. 11. 2019 - došlo k nutným změnám na webu (nový design, korektura článků, celkové úpravy)
  • na rok 2017/2018 a 2019 - patroni tučňáků brýlových v zoo Ústí nad Labem (finanční příspěvky)
  • rok 2016 -  přednáška o tučňácích pro neslyšící děti a děti z logopedických tříd; více zde
  • od roku 2015 se podílíme též na obsahu populární internetové encyklopedie cs.wikipedia.org
  • od 28. 12. 2011 - disponuje webová stránka doménou druhého řádu (penguinsworld.cz) a běží v režimu nekomerční
  • rok 2011 - rozhovor pro rodinný portál rodina.cz, který adoptoval tučňáka Humboldtova v zoo Praha; více zde
  • dne 7. 9. 2009 - vložen Toplist (počítadlo návštěv)
  • rok 2009 - vznik webových stránek

 

Líbí se Vám tyto stránky? Můžete je podpořit.

Stačí maličkost. Umístěte na svých stránkách náš odkaz, ikonku či banner (vložením kódu pod obrázkem);

Odkaz: www.penguinsworld.cz

 

Ikonka: (šířka: "119", výška: "56"): 

Vše o tučňácích

HTML kód ikonky:

<p align=""><a href="http://www.penguinsworld.cz"><img alt="ikonka-webu.jpg" class="text-picture" height="56" src="/img/picture/17/ikonka-webu.jpg" style="float: left;" width="119" /></a></p>

 

Banner: (šířka: "241", výška: "142"):

 Vše o tučňácích

HTML kód banneru:

<p><a href="http://www.penguinsworld.cz"><img alt="banner-webu.png" class="text-picture left-float" src="/img/picture/20/banner-webu.png" style="width: 241px; height: 142px;" /></a></p>

 

Výměna odkazů

Jste autorem zajímavé stránky nejlépe o fauně nebo přírodě? Máte prezentační ikonu nebo banner, který můžeme umístit na našich stránkách zde (případně jen odkaz)? Pokud ano, neváhejte se ozvat. Rádi umožníme náhled na Vaše stránky od našich návštěvníků za stejnou protislužbu. Vše po domluvě na penguinsworld@email.cz.

Našimi partnery jsou:

www.vlastovka.info

www.vlastovka.info

——————————————————————————————————————

---

——————————————————————————————————————

---

——————————————————————————————————————

 

 

Pridat.eu Přidat.eu RSS